pixel

Firma Le-Gum już ponad 32 lata, zajmuje się kompleksowym wyposażeniem warsztatów samochodowych głównie w obsłudze ogumienia są to głównie urządzenia do obsługi kół osobowych dostawczych ciężarowych autobusów pojazdów rolniczych i budowlanych.

Ofertę firmy stanowi szeroka gama maszyn i urządzeń niezbędnych w każdym profesjonalnym serwisie opon są to m.in.
– montażownice do demontażu i montażu opon
– wyważarki do wyważania kół
– podnośniki samochodowe zarówno punktowe jak i dwukolumnowe, płytowe, nożycowe i diagnostyczne.

Ponadto posiadamy w swojej ofercie urządzenia:
– do ustawienia geometrii kół,
– urządzenia do obsługi systemów klimatyzacji,
– kompresory tłokowe i śrubowe
– agregaty prądotwórcze
– wózki narzędziowe
– klucze udarowe i elektryczne oraz drobne urządzenia i akcesoria niezbędne do pracy w każdym serwisie wulkanizacyjnym.

Na bazie wieloletniej współpracy z producentami ww. urządzeń nasza firma uzyskała status autoryzowanego dystrybutora na terenie naszego kraju tak renomowanych europejskich jak i światowych marek jak m.in.
– M&B Engineering
– Cemb
– Brianz
– Space
– Airpress
– Fogo
– Endress
– Ravaglioli
oraz wielu innych producentów cenionych i uznanych na rynku motoryzacyjnym.

Mobilna wulkanizacja legum

Warto jest nadmienić, że urządzenia włoskiej firmy M&B Engineering głównie montażownice do demontażu i montażu opon, oraz wyważarki do wyważania kół poddane zostały 2 letnim testom w Niemczech w tak renomowanych fabrykach i serwisach samochodowych jak – Mercedes Benz i BMW. Na tej podstawie urządzenia ww. firmy uzyskały certyfikację WDK tj. Niemieckiego Zrzeszenia Producentów Opon w zakresie obsługi opon typu: run-flat, UHP. Do dnia dzisiejszego urządzenia te znajdują się na wyposażeniu serwisów opon – warsztatów Mercedesa i BMW w całej Europie a w Polsce m.in. w serwisie opon Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive. Świadczy to o najwyższej jakości i zaawansowaniu technologicznym urządzeń marki M&B Engineering.
Kolejnym flagowym produktem firmy Le-Gum jest zestaw mobilny M&B DIDO26MV + M&B WB200
który umożliwia obsługę kół samochodów osobowych, dostawczych, autobusów i pojazdów ciężarowych. Zestaw mobilny nagrodzony został Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich MTP w 2016 roku – za innowacyjność oraz rozwiązanie technologiczne urządzenia. Uważany jest przez świat motoryzacji za czołowy zestaw mobilny w Europie, którego jesteśmy jedynym autoryzowanym dystrybutorem w Polsce.
Jako firma handlowa a zarazem autoryzowany dystrybutor polskich i zagranicznych producentów urządzeń do warsztatów wulkanizacyjnych, możemy zaoferować każdemu klientowi bardzo szeroką gamę sprawdzonych urządzeń.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i profesjonalnej obsłudze klienta zdobyliśmy zaufanie w kraju jak i za granicą, przełożyło to się na nawiązanie współpracy partnerskiej m.in. z takimi firmami jak:

  • Euromaster
  • Premio
  • Handlopex
  • Opoltrans
  • Precyzja
  • Stanfex
  • Grupa Gezet
  • Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive
  • BMW oraz wielu innych dealerów samochodowych i klientów indywidualnych.

Posiadając w swojej ofercie handlowej produkty najwyższej jakości profesjonalne zaplecze serwisowe, doświadczonych handlowców z wieloletnim stażem w branży motoryzacyjnej zyskaliśmy zaufanie klientów i kontrahentów, w zamian za to gwarantujemy każdemu klientowi opiekę i bezpieczeństwo wzajemnej partnerskiej współpracy.

Nasze motto „ZAUFANIE”.

Firma Le-Gum kieruje również ofertę handlowa dla klientów indywidualnych, warsztatów samochodowych i wulkanizacyjnych, pomocy drogowych, wypożyczalni i dealerów samochodowych, firma transportowych, którzy planują uruchomić serwis stacjonarny bądź mobilny serwis opon.  Oferujemy dwa różne modele / typy zabudowy mobilnego serwisu opon. Pierwszy z nich to urządzenia które montujemy na samochodzie klienta, w części załadunkowej (samochody typu bus-blaszak).

Nowością w nasze ofercie jest zestaw mobilny kompaktowy / zespolony w jedno „urządzenie” – dzięki któremu możemy załadować go na samochód typu „bus-blaszak”, przyczepę – oraz w każdej chwili zdjąć go wózkiem widłowym – aby wykorzystać samochód do innych celów.
Mowa tu o modelach:

 • M&B 666
 • BRIANZ 333

W zabudowach mobilnych serwisów opon – specjalizujemy się już ponad 17 lat. Wykonujemy projekty zabudowy pod indywidualne potrzeby, oczekiwania i możliwości finansowe każdego klienta. Każda zabudowa niezależnie od modelu samochodu wykonana jest z blachy ryflowanej anodowej, a podłoga z płyty antypoślizgowej wodoodpornej i olejoodpornej. Instalacja pneumatyczna i elektryczna zainstalowana na samochodzie jest kompatybilna z urządzeniami zamocowanymi na pojeździe, każdy mobilny serwis opon wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt umożliwiający wymianę oraz naprawę opon na drodze w każdym miejscu wskazanym przez klienta przez 24/h. Jest świetną alternatywą serwisu opon dla firm transportowych, dealerów samochodowych oraz wypożyczalni samochodowych.
Podstawowym wyposażeniem mobilnego serwisu opon jest zestaw mobilny włoskiej firmy M&B Engineering objęty trzy letnią gwarancją. Zestaw ten składa się z montażownicy ciężarowej M&B DIDO26MV z możliwością doposażenie jej w wyważarkę osobowo-ciężarową MB200 oraz akcesoriów do demontażu i montażu opon kół samochodów osobowych, dostawczych i busów. Ponadto do zestawu mobilnego dobrany jest o odpowiednich parametrach agregat prądotwórczy i kompresor. Dodatkowym wyposażeniem na mobilnym serwisie opon są podnośniki samochodowe, klucze udarowe lub elektryczne do odkręcania kół, zwijadło pneumatyczne, infaltor, wulkanizator do napraw opon na gorąco, szafka narzędziowa oraz pozostałe drobne urządzenia i akcesoria niezbędne do fachowej obsługi koła na drodze.
Pod indywidualne zamówienie klienta istnieje możliwość wykonana stołu naprawczego z półkami i imadłem na wymiar danego samochodu i potrzeb klienta.

Z racji specyficznej branży związanej z wykonywaniem usług na drodze, w naszej ofercie znajduje się również, kompleksowe przygotowanie pojazdu z zewnątrz tj. oklejenie samochodu pod indywidualne życzenia klienta, wyposażenie pojazdu w światła ostrzegawcze – które zwiększają bezpieczeństwo na drodze zarówno uczestników ruchu jak i pracowników mobilnego serwisu opon.

 • Facebook
 • YouTube
 • Blog
 • Legum